DEORE RD-M5120 10/11-speed Rear Derailleur

2,700.00 ден

SHIMANO DEORE – Rear Derailleur – SHIMANO SHADOW RD+ – 2×11, 1×10, 2×10-speed

Utilizing the SHIMANO SHADOW RD+ design, the SHIMANO DEORE M5120 rear derailleur delivers consistent MTB shifting performance over rough terrain. The low profile design avoids damage from rocks whiles SHIMANO’s chain stabilizing technology reduces chain drop and makes for a quiet drivetrain in all gear positions.

На залиха

DEORE RD-M5120 10/11-speed Rear Derailleur

2,700.00 ден

Шифра: 040026 Категории: , Ознака:
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.