SLX CS-M7100 12-speed Cassette

6,700.00 ден

SLX – 12-Speed – HYPERGLIDE+ – MTB Cassette Sprocket

With its BEAM SPIDER construction, the SLX M7100 12-speed cassette shaves weight while increasing SHIMANO’s MTB gearing range another gear. Using SHIMANO’s new MICRO SPLINE freehub body and HYPERGLIDE+ tooth profile, these 10-45 and 10-51T cassettes deliver advanced shifting performance.

Clear
SLX CS-M7100 12-speed Cassette
Шифра: N/A Категории: , Ознака:
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.