11-speed Chain CN-HG901

3,100.00 ден

SHIMANO STEPS E6000 – 11-Speed – Super Narrow – HYPERGLIDE – SIL-TEC -E-BIKE Chain

The SHIMANO HG901-11 chain receives a complete SIL-TEC treatment on its plates and roller for increased durability and efficiency. Its asymmetric design ensures smooth front and rear shifts while reducing drivetrain noise. Compatible with 11-speed drivetrains, the HG901-11 is also rated for E-BIKE use.

На залиха

11-speed Chain CN-HG901

3,100.00 ден

Шифра: 040038 Категорија: Ознака:
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.