MEN’S DENALI ETIP™ GLOVES

2,500.00 ден 1,500.00 ден

Crafted from warm and durable fleece, our iconic Denali gloves deliver five-finger touchscreen functionality and a silicone gripper palm for do-it-all warmth in the backcountry. Radiametric Articulation™ keeps hands in their natural relaxed position, and a pull tab on the cuff allows for easy on/off.

Нема на залиха

Категорија:
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.