Explorer Disc

2,800.00 ден

ADDED FEATURES Includes mounting bracket (26.5 cm)
Adjustable length, Solid fender top
RedLite Mount, Tail Light Mount
Side bar for side pannier
ATTACHMENT Frame rack bosses
COMPATIBILITY MTX TrunkBags / MTX rear baskets
MATERIAL 6061 T-6 hollow aluminum
MAX WEIGHT CAPACITY 30 kg / 66 lb, Meets EN 14872 / ISO 11243
SIZE 41 x 34 x 25 cm / 16.1” x 13.4” x 9.8″
WEIGHT 915 g / 2.02 lb

 

На залиха

Explorer Disc

2,800.00 ден

Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.