EMERGENCY RAIN JACKET

8,700.00 ден 7,000.00 ден

  • Deluge Light 2.5-layer waterproof fabric keeps rain off with 10,000 mm water column
  • Slight amount of stretch for excellent fit in riding position
  • Folds into half a jersey pocket for emergency situations
  • Innovative “gutters” drain water away from hands and off back
  • Waterproof zipper and seam sealing keep all water out
  • 5°-18°C / 40°-65°F
  • Weight:175g
Clear
EMERGENCY RAIN JACKET
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.