SORPASSO ROS BIBTIGHT

  • Nano Flex 3G fabric for our best mix of warmth, stretchy compression, softness and water repellency
  • Nano Flex Xtra Dry fabric panel on upper front and thighs for extra warmth, and on back to protect from road spray
  • Anatomic cut to hips and knee
  • Reflective inserts for maximum visibility from behind
  • Lie-flat elastic bib straps
  • YKK® Camlock® zippers at ankles
  • 0°-12 °C / 32°-54°F
  • Weight:302 g

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.