Henge Comp

5,500.00 ден

The Henge Comp is the perfect saddle choice for trail and all mountain riding. The broad, flat shape allows for added control, while low-friction material on the nose and tail makes moving on and off the saddle stress free. It features Cr-Mo rails for added strength, Level 3 padding for a little extra support, and it’s SWAT™-compatible for use with storage kits like our Mountain Bandit.

Henge Comp

5,500.00 ден

Категорија:
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.