Bennies Platform Pedals

5,400.00 ден

  • Extruded aluminum pedal body optimized for low weight and high strength.
  • Sealed cartridge extends bearing life with easy maintenance.
  • Concave pedal body with 24 replaceable grub pins for maximum pedal grip.
  • Dimensions: Width 100mm / Length 105mm
  • Thickness: 17.30mm in the center / 19mm at each end
  • Weight: 430 grams
  • Axle: Cr-Mo

Нема на залиха

Шифра: 020760 Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.