MEN’S THERMOBALL™ SPORT HOODIE

13,000.00 ден 10,400.00 ден

– Standard fit

– Exposed front zip and covered zipped hand pockets

– Internal zipped chest pocket

– Adjustable hem

– Packs away into hand pocket

– Lightweight Thermoball™ throughout the body mimics down insulation, but with the benefit of delivering high warmth even when it gets wet

– Primaloft® Black Insulation in the sleeves provides highly packable and incredibly soft warmth

– A durable water repellent finish provides protection from light moisture.

Нема на залиха

Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.