Lodown

  • Pre-curved palm and finger construction provide maximum articulation for superior bar control.
  • A single-layer Clarino® palm construction ensures durability.
  • Adjustable Velcro® cuff makes fit customizable, while easing entry and exit of the gloves.
  • Full-wrap fingertips offer maximum durability.
  • Silicone textured fingertips improve grip at the brake levers and shifters.

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категорија:
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.