BG Sport Gloves

1,400.00 ден

Comfortable, economical, and performance-driven, our Body Geometry Sport gloves are the perfect entry-level gloves for recreational riders. They feature strategically placed, fatigue reducing foam padding throughout the palm, a durable synthetic leather palm construction, and a contoured wrist closure that’s both comfortable and highly adjustable.

Нема на залиха

Категорија:
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.