KORE 105

Get off piste with the Kore 105 and show your true colours. The ski is very responsive, with excellent damping and precise control. So you stay on top of every situation, even on steep or narrow sections. And the Koruba wood core makes it extremely light weight. Even with a 105 mm waist, it’s the lightest ski of its type on the market. And if there is no powder around, the Kore 105 will never let you down on the piste either.

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.