EDGE LYT 90

10,850.00 ден15,500.00 ден

The EDGE LYT 90 are the perfect ski boots for the ambitious intermediate. Hi-Top Tech combines leg and shell into one compact unit. The result: better skiing with less effort. Your valuable energy gets directly transmitted to your ski with the maximum amount of control. Besides Duo Flex supports you. If you apply more pressure, the flex gets stiffer. Equally, the flex is reactive and elastic. Hence your turns have more power than ever.

Clear
EDGE LYT 90
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.