Enduro Drirelease Тее

  • drirelease® Merino with FreshGuard naturally insulates for warmth, neutralizes odor, and wicks away moisture to keep you dry.
  • One zippered side pocket holds your phone, keys, or whatever else you need to carry on the trail.
  • Crew neck collar keeps things casual and comfortable.
  • Deflect® UV 30 protects your skin from harmful, ultraviolet rays.
  • Relaxed Mountain Bike Fit is the perfect blend of generous and tailored, providing a loose, comfortable fit over the trail.
Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.