KORE 99

49,600.00 ден

The KORE 99’s superpower is multitasking around the mountain. The ski’s construction reduces weight without sacrificing performance, resulting in a nimble freeride ski. The core’s materials have a high strength-to-weight ratio and include Graphene, Karuba wood and multi layers of carbon. HEAD’s new topsheet shape, a sandwich sidewall construction and tip and tail rocker add hero attributes to the KORE 99: stability, agility and power.

Clear
KORE 99
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.