HAVEN GTX INFINIUM

EQUIPPED WITH 200G OF PRIMALOFT® HI-LOFT INSULATION, THE HAVEN INFINIUM™ JACKET CREATES THE ULTIMATE TOASTY RETREAT ON THE MOST FRIGID DAYS. STRETCH POLYESTER WITH GORE-TEX® LAMINATE AND YKK® AQUAGUARD™ ZIPPERS SEAL OUT MOISTURE WHILE PROVIDING THE BREATHABILITY NECESSARY TO KEEP YOU OUT CHARGING HARD ALL DAY. A REMOVABLE, ADJUSTABLE HOOD AND UNDERARM VENTILATION SYSTEM OFFERS ADAPTABILITY IN ANY CONDITIONS.

Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.