Liverton Fleece

3,500.00 ден 1,750.00 ден

Meet the awesome Liverton tech fleece by Protest. The Liverton is part of our Geotech series of mountain technical clothing. Qualities of this hoodie are that it is warm, breathable and quick drying. The fabric is a knitted melange and is brushed on the inside for extra softness and comfort. The side pockets are zippered. A perfect mid layer for your winter adventure, the Liverton by Protest.

Material

100% Polyester

Нема на залиха

Категории: , Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.