SUPERSHAPE TEAM SLR PRO

11,200.00 ден 7,800.00 ден

The Supershape Team SLR Pro is the perfect children’s ski for beginners. Lightweight and easy to handle, the transition from the snow plow to the a parallel turn is a smooth, fluid motion. Once they have mastered the parallel turn, it’s time to explore their first attempts at carving. In no time at all, they will be reaching for the stars.

Clear
SUPERSHAPE TEAM SLR PRO
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.