Mojo

3,700.00 ден

The MOJO kids helmet is packed with the features, style and protection of HEAD’s adult line. The helmet’s size and fit features 2D adjustability, which provides supreme comfort and added wearability for growing kids. While a soft lining, removable ear pads and Thermal Ventilation give kids a comfortable, more confident experience, so that staying safe on the hill becomes instinctive.

Clear
Mojo
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.