Downforce JR lime

9,300.00 ден 6,500.00 ден

This is the new benchmark for racing helmets. A strong, durable shell in a streamlined, aerodynamic design that’s also extremely light and incredibly safe. This helmet is suitable for all alpine competitions, as it has a speed mode with acoustic adapters as well as a gate mode, where the adapters can be exchanged to mount a chin guard for technical disciplines.

Clear
Downforce JR lime
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.