COMPACT PRO

6,200.00 ден

The new COMPACT helmet line is focusing on the essentials of a winter sports helmet: great look, perfect fit, and – most importantly – supreme protection. The COMPACT PRO is a super light helmet with a slim profile in a timeless design, fitting perfectly to any head shape thanks to our patented Sphere Fit system. A comfortable helmet climate is guaranteed by the vent channel system with seven ventilation outlets.

Clear
COMPACT PRO
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.