Whitelite HP 500

3,400.00 ден

ADDED FEATURES Dual zone refractor lens,
Amber side-lighting,
Low battery indicator,
Compatible with PanoComp X Mount
BATTERY 3.7V 3000mAh Lithium Ion (integrated)
MODE / RUN TIME *Hyper: 500>400 lm (70min)
(*Switch to 400 lm automatically after 20 min)
High: 400 lm (2.6 hr)
Middle: 220 lm (4 hr)
Low: 130 lm (8 hr)
Blinking: 130 lm (50 hr)
Pulse Blinking: 130/400 lm (10 hr)
LAMP Cree XP-L LED
LAMP HOUSING Forged aluminum / Injection molded plastic
CHARGE TIME (APPROX) 4 Hr
MOUNT Handlebar (ø25.4 – ø33 mm) (Shim included)
SIZE 11.7 x 3.2 x 1.2 cm / 4.6” x 1.3” x 0.5”
WEIGHT 117 g / 4.13 oz

На залиха

Whitelite HP 500

3,400.00 ден

Шифра: 350174 Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.