RESET MIPS HELMET CONTOUR BLACK

9,900.00 ден

  • MIPS “E2”Brain Protection System – low friction layer designed to reduce rotational motion transferred to the brain from angled impacts to the head.
  • Lightweight ABS shell
  • Large angular vents increase cold air intake and heat exhaust flow through
  • Large sculpted eyeport for great vision and goggle fitment
  • Complies to standards: CPSC, CE: 1078, AS/NZS 2063
Clear
RESET MIPS HELMET CONTOUR BLACK
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.