DOUBLE ESPRESSO JACKET

  • Warm jacket for maximum comfort during cold-weather training
  • Allover GORE-TEX INFINIUM™ 203 fabric has brushed fleece inner layer for extra warmth
  • Articulated shoulder for perfect on-bike fit
  • Zippered chest pocket for keys and money
  • Zippered ventilation openings
  • 3 rear pockets
  • Reflective inserts at back
  • Zippered ventilation side openings
  • -5°-8°C / 23°-46°F
  • Weight:533 g

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.