INFINITY RACE + SPARE LENS

7,400.00 ден 5,900.00 ден

The INFINITY RACE is a mid size easy to use race goggle with cylindrical lens construction. It provides all the protection, vision and comfort that modern racers need, with fast snap lens changeability, supreme UV protection and double lens anti-fogging. The goggles also feature super comfy and protective double foam, ticking all the boxes for skiers that love speed.

Нема на залиха

Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.