HORIZON RACE + SPARE LENS

8,000.00 ден 5,600.00 ден

The HORIZON RACE is a tried and tested race goggle that offers 20% more vertical vision than conventional eye protection. The goggle’s sub-frame construction delivers an unparalleled field of vision, while our Speed Snap Lens Exchange system lets racers stay ahead of alpine light conditions.

Нема на залиха

Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.