WOMEN’S VERTO PLASMA II GTX SHOES

A worthy update to an Outdoor Industry Award winner: our Women’s Verto Plasma II GTX Shoes now come with a GORE-TEX® membrane for guaranteed waterproof protection, delivering even more versatility on the trail. CRADLE™ technology ensures stability when navigating uneven terrain, allowing you to explore challenging passages in confidence. A Vibram® rubber outsole gives you tenacious traction on any surface, while inside a soft OrthoLite® footbed provides lasting comfort all day long.

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категории: , Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.