MEN’S VERTO S3K III FUTURELIGHT™ BOOTS

Verto by name, vertical by nature. The Verto S3K III FUTURELIGHT™ Boots are designed for steep approaches, technical ridges and via ferrata. Extended lacing gives you the flexibility to adjust these boots to suit the terrain while Vibram® Mulaz outsoles deliver excellent grip. They’re also crampon compatible and feature a protective toe cap. Cradle™ heel-stability technology supports, stabilises and cushions your foot as you move. And finally, FUTURELIGHT technology delivers outstanding breathable-waterproof protection.

Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.