MEN’S VECTIV EXPLORIS FUTURELIGHT™ SHOES

Combining an ultra-light yet supportive footplate, midsole rocker geometry and SurfaceCTRL™ grip, our new VECTIV™ technology is designed to maximise energy on the trail. And for the Exploris that translates into hiking shoes engineered to go the distance. The FUTURELIGHT™ membrane is incredibly breathable and the Cordura® ripstop mesh is durable but light. The heels and toes are reinforced for protection on rocky trails and 4mm lugs hold firm on uneven terrain.

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.