MEN’S ULTRA XC FUTURELIGHT™ BOOTS

11,200.00 ден 6,700.00 ден

Built specifically for winter hiking, the Ultra XC FUTURELIGHT™ Boots feature a FUTURELIGHT™ membrane to help keep water out while still allowing your feet to breathe. Duratherm® insulation delivers lightweight warmth and the combination of ESS Plate™ technology and the Vibram® XS Trek outsole allows your feet to flex, blend and contort to changing terrain all the while ensuring support, protection and firm-footedness.

Clear
MEN’S ULTRA XC FUTURELIGHT™ BOOTS
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.