MEN’S ULTRA TRACTION TRAIL SHOES

  • Alternating lug heights\nbetween 3.5 mm and 4 mm provide the optimal balance between traction and durability on the trail
  • Engineered internal-bootie construction provides a\nprecise fit and all-day comfort\n
  • No-sew, vacuum-formed TPU rand and heel counter give maximum support\n
  • OrthoLite® Hybrid™\nfootbed\n
  • Proprietary EXTS™ outsole traction system\n

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.