MEN’S ULTRA MT II SHOE

Hit the hardest trails in the Ultra Mt II, the ultimate trail-running shoe. With its advanced stabilisation system and exclusive Vibram® Megagrip outsole, this shoe delivers unrivalled support and traction even on the toughest terrain. ESS Snake Plate™ technology ensures better energy return and protects your feet from stone bruising. A FlashDry™ collar lining wicks away moisture as you work up a sweat, keeping your feet dry and blisters at bay right to the end of the trail.

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категории: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.