MEN’S ULTRA MT II GTX

8,600.00 ден 4,300.00 ден

The ultimate companion for the hardest trail-running courses, this high-performance shoe delivers unbeatable protection even on the toughest, wettest and muddiest trails. Rely on a GORE-TEX® membrane to shield your feet from rain and puddles. A collar lining engineered with FlashDry™ keeps sweat and blisters at bay, while Snake Plate™ technology protects your feet from stone bruising. An exclusive Vibram® Megagrip outsole gives you incredible traction on any terrain.

Нема на залиха

Категории: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.