MEN’S ULTRA ENDURANCE XF SHOES

8,000.00 ден 5,600.00 ден

  • Upper: Dynamic air mesh maximizes breathability and support
  • No-sew TPU toe cap and midfoot overlays ensure a secure and natural lockdown fit
  • Gusseted tongue
  • OrthoLite® Hybrid™ footbed
  • Sole Unit: Max cushioning XtraFoam™ midsole system
  • Proprietary EXTS™ outsole traction system
  • Dual-density 3 mm outsole lugs provide the optimal balance between traction and durability on the trail
Clear
MEN’S ULTRA ENDURANCE XF SHOES
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.