MEN’S HEDGEHOG FASTPACK GORE-TEX® HIKING SHOES

Move faster in these all-terrain hiking shoes, with grippy Vibram® outsoles that ensure you never lose your footing. A waterproof and breathable GORE-TEX® membrane keeps your feet dry, while stability-enhancing CRADLE™ GUIDE midsole combined with Snake Plate™ technology support and protect you on uneven paths and rocky slopes.
Style:
CXT3
Approximate Weight :
850 G (Pair – Based On Men’s Size 8)

Моментално го нема на залиха.

Шифра: N/A Категории: , Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.