MEN’S AMPEZZO SHOES

8,000.00 ден 5,600.00 ден

  • Upper: Dual-mesh upper for extra support, breathability and comfort
  • Tongue has an internal arch strap for lightweight support
  • Rolled-tongue top and heel-collar lining for long-lasting comfort
  • No-sew TPU on heel and forefoot for stability and flexibility
  • Molded, no-sew TPU-film toe cap for lightweight protection
  • High Rebound OrthoLite® footbed for ultimate comfort
  • Sole Unit: Shock-absorbing XtraFoam™ midsole system
  • 20 mm/14 mm heel/forefoot EVA underfoot
  • 6 mm offset
  • Proprietary EXTS™ outsole traction system
Clear
MEN’S AMPEZZO SHOES
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: ,
Веб страницата pro-sport.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.